Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 487 | Niedziela Zmartwychwstania

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 487 | Niedziela Zmartwychwstania

Biuletyn Parafialny nr 487 | Niedziela Zmartwychwstania

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z uwagi na rangę uroczystości jest ona sprawowana w formie Oktawy Wielkanocy, czyli ośmiu dni. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

2. We środę zachęcamy do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę, 15 kwietnia o godz. 14.30 ksiądz obrządku greckokatolickiego poświęci pokarmy wielkanocne. Zapraszamy do katedry osoby z Ukrainy i przynależące do Kościoła greckokatolickiego.

4. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do domawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia indywidualnie i w gronie rodzinnym.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej, po Mszy świętej o godz. 11.00

6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy katechezy przedmałżeńskie dla osób, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapraszamy na spotkanie o godz. 16.00, w budynku parafialnym przy ul. Targowej 7.

7. Diakon Krzysztof Lewandowski kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za posługę i zaangażowanie w powierzone zadania. Święcenia kapłańskie przewidziane są w sobotę, 27 maja, w kościele katedralnym w Elblągu, o godz. 10.00. Pamiętajmy o nim w modlitwie, zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu. Życzymy Bożego błogosławieństwa i pełnienia woli Bożej na drodze powołania kapłańskiego.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Uroczystość Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny. Zgodnie z zapowiedzią przeznaczone są one na spłatę ogrzewania katedry w kończącym się sezonie jesienno-zimowym. Koszt ogrzewania wyniósł 50 tys. złotych.
Dziękujemy za zrozumienie i hojność indywidualnym darczyńcom: Państwu Wielgosz za ofiarę w wysokości 1 tys. złotych i Państwu Spaczyńskim za 1800 zł na ten cel.

9. Zapowiedzi przedślubne:
(drugie) Michał Grześkowiak, parafia tutejsza i Aneta Grześkowiak, parafia tutejsza

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Mariola Tadajewska l.71;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content