Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 488 | Niedziela Bożego Miłosierdzia

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 488 | Niedziela Bożego Miłosierdzia

Biuletyn Parafialny nr 488 | Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Druga Niedziela Wielkanocy, obchodzona jest jako Święto Bożego Miłosierdzia. Z tym dniem Pan Jezus związał niezwykłe obietnice, które przekazał przez św. siostrę Faustynę Kowalską: Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest również świętem patronalnym Caritasu. Wszystkim, którzy należą do parafialnego zespołu Caritas oraz tym, którzy wspierają jego działanie serdecznie dziękujemy.

3. Rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie dla osób, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 16.00. Miejsce spotkania: sala w budynku parafialnym przy ul. Targowej 7.

4. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kwidzynie zaprasza na dzień otwarty 20 kwietnia br. Potwierdzenie udziału należy dokonać do 17 kwietnia 2023.

5. W przyszłą niedzielę Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych przeprowadzi kolejny raz na terenie miasta akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Na terenie przykościelnym wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą kwestować na rzecz Hospicjum im. Św. Wojciecha oraz innych placówek hospicyjnych.
Zachęcamy do przekazywania wartościowych książek z kategorii literatury pięknej, klasycznej. Ksiązki można przynieść do zakrystii lub do budynku parafialnego do piątku włącznie. Zostaną one zlicytowane podczas finału akcji „Pola Nadziei”. Uzyskane środki będą wsparciem dla hospicjum.

6. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocy. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w Uroczystość Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny. Zostaną one przeznaczone na spłatę ogrzewania katedry w ostatnich miesiącach. Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafialne oraz indywidualnym darczyńcom. Informujemy, że zostało zebrane 28 tys. 239 zł.

7. Z powodu przypadającej 23 kwietnia Niedzieli Wielkanocnej uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona w tym roku na poniedziałek 24 kwietnia.

8. Planujemy zorganizować odpust parafialny połączony z festynem parafialnym w niedzielę, 25 czerwca b.r. W sobotę, 24 czerwca planujemy natomiast pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Prosimy o modlitwę, aby w naszych staraniach towarzyszyło nam Boże błogosławieństwo.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Maksymilian Lengowski l.80; † Henryk Cegielski l.83; † Aniela Górniewska l.86;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content