Biuletyn Parafialny nr 490 | Czwarta Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 490 | Czwarta Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza

Biuletyn Parafialny nr 490 | Czwarta Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Maryi w naszych codziennych potrzebach. Zachęcamy, aby zadbać o przydrożne kapliczki oraz krzyże i podtrzymać cenny zwyczaj majowych spotkań modlitewnych.

2. W środę 3 maja , przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą o godz. 7.00, 11.00 (uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny) i 18.00. Zapraszamy aby przez wspólną modlitwę, wypraszać Bożą opiekę dla naszego narodu.

3. W środę, po każdej Mszy świętej, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu będą zbierać ofiary do puszek na Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza. Festyn jest okazją do zapoznania się z życiem seminaryjnym, integracji młodzieży zaangażowanej przy naszych parafiach. Za każde wsparcie tego dzieła dziękują klerycy i wychowawcy WSD w Elblągu.

4. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej, w budynku parafialnym. Spotkanie jest otwarte dla każdego, kto chce wspólnie modlić się i oddawać chwałę Bogu.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
– w czwartek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację NS w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, a o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
– z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca
– w tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek w piątek od godz. 11.00, a w sobotę ks. Krystian i ks. Andrzej

6. Dzisiaj po każdej Mszy świętej Caritas będzie kwestował na rzecz najuboższych. Dziękujemy za okazane wsparcie.

7. Przez kolejne trzy niedziele tj. dzisiaj oraz 7 i 14 maja wspólnoty neokatechumenalne organizują spotkania połączone z głoszeniem Ewangelii. Spotkania odbywać się będą na Placu Jana Pawła II przed kinoteatrem, w godz. 15.30 do 17.30.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Teresa Szlachetka l.59;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content