Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 492 | Szósta Niedziela Wielkanocna

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 492 | Szósta Niedziela Wielkanocna

Biuletyn Parafialny nr 492 | Szósta Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

2. We wtorek 16 maja , przypada święto św. Andrzej Boboli, męczennika, patrona Polski. Msze Święte będą o godz. 7.00 i 18.00. Imieniny obchodzi ks. Andrzej.

3. W środę o godz. 16.00 odbędzie się próba przed I Komunią świętą. Spowiedź święta dla dzieci komunijnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00, a uroczysta Msza święta w sobotę o godz. 11.00.

4. Zapraszamy dzieci z klas 4tych wraz z rodzicami do udziału w Mszy świętej w rocznicę I Komunii świętej w niedzielę 28 maja o godz. 11.00.

5. Parafialny Zespół Caritas ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci z okazji Dnia Matki i Ojca pod hasłem: Moi Rodzice. I kategoria: 5-10 lat, II kategoria 10-15 lat. Prace plastyczne, wykonane dowolną techniką, podpisane imieniem i nazwiskiem + wiek, należy złożyć w kościele do skrzynki wystawionej przy tablicy ogłoszeń Caritas do dnia 28.05. Ogłoszenie wyników w niedzielę 4.06 po Mszy świętej o godz. 11.00 gdzie Caritas zaakcentuje także słodyczami Dzień Dziecka.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy parafii. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na spłatę ogrzewania kościoła w minionym sezonie grzewczym.

7. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy świętych. Informujemy, że wszystkie możliwe terminy do września zostały już zarezerwowane.

8. Zachęcamy do obejrzenia filmu o Świętym Michale Archaniele. Projekcja filmu będzie 15.05.2023 w kinoteatrze o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł. Można skorzystać z refundacji po okazaniu zakupionego biletu w siedzibie Caritas przy ul. Targowej 7.

9. Od 7 czerwca do 10 lipca br. trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Seminarium.

10. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium bł. Doroty, które znajduje się w Mątowach Wielkich odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Ks. Andrzej zaprasza chętne osoby do współpracy w tworzeniu tego wydarzenia. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się w Biuletynie parafialnym.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Roman Jurek; † Barbara Błachuta-Kazik l. 75;

Aktualności

Skip to content