Biuletyn Parafialny nr 493 | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 493 | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Biuletyn Parafialny nr 493 | Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
2. W sobotę, 20 maja, 67 dzieci przyjęło po raz pierwszy Komunię świętą. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w tzw. Białym Tygodniu. W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Gietrzwałdu. Przy tej okazji składamy podziękowania Warmińskim Zakładom Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego za dofinansowanie wyjazdu w kwocie 1500 zł.
3. Zapraszamy dzieci z klas 4tych wraz z rodzicami do udziału w Mszy świętej w rocznicę I Komunii świętej w niedzielę 28 maja o godz. 11.00.
4. W piątek, 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Parafialny Zespół Caritas ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci z okazji Dnia Matki i Ojca pod hasłem: Moi Rodzice. I kategoria: 5-10 lat, II kategoria 10-15 lat. Prace plastyczne, wykonane dowolną techniką, podpisane imieniem i nazwiskiem + wiek, należy złożyć w kościele do skrzynki wystawionej przy tablicy ogłoszeń Caritas do dnia 28.05. Ogłoszenie wyników z nagrodami w niedzielę 4.06 po Mszy świętej o godz. 11.00 gdzie Caritas zaakcentuje także słodyczami Dzień Dziecka.
5. W sobotę (27.05) w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 10.00, siedmiu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Jest wśród nich diakon Krzysztof Lewandowski, który odbywał u nas praktykę duszpasterską w Wielkim Poście.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działające przy naszej parafii oraz parafii Trójcy Świętej zapraszają na czuwanie modlitewne w sobotę, w Wigilię Uroczystości. Eucharystia w kościele Trójcy Świętej o godz. 20.00, po niej modlitwa o wylanie darów i wspólna Agapa na plebanii.
7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zostaną one przeznaczone na spłatę ogrzewania kościoła w minionym sezonie grzewczym.
8. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy świętych. Informujemy, że wszystkie możliwe terminy do września zostały już zarezerwowane.
9. W piątek 2 czerwca odbędzie się spotkanie z ks. Marcello Stantzione, popularyzatorem kultu Świętego Michała Archanioła oraz przedpremierowa projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegółowy program znajduje się na plakatach, stronie internetowej parafii i w biuletynie parafialnym.
10. Czerwcowa procesja Bożego Ciała w tym roku zacznie się w kościele pw. Św. Trójcy a zakończy w katedrze. Zachęcamy dzieci, aby gromadziły płatki kwiatów. Jeśli ktoś z dorosłych może ofiarować kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarza, prosimy o kontakt.
11. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium bł. Doroty, które znajduje się w Mątowach Wielkich odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Ks. Andrzej zaprasza chętne osoby do współpracy w tworzeniu tego wydarzenia. Spotkanie we wtorek, o godz. 19.00 w budynku parafialnym. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się w Biuletynie parafialnym.
12. Zapowiedzi przedślubne
Drugie: Filip Mateusz Łęgowski (kawaler, parafia tutejsza)
Monika Orlich (panna, parafia pw. Św. Anny w Krasnej Łące)
13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Jan Neidrowski l. 78; † Szczepan Badura l. 90; Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Aktualności

Skip to content