Szukaj
Close this search box.

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 524

Katedra św. Jana Ewangelisty I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 524

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 524

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, a więc czasu pokuty i nawrócenia, poprzez który pragniemy przygotować się do Świąt Paschalnych. Pierwszy tydzień poświęca się sprawie trzeźwości, szczególnie wiekopostnej abstynencji, która jest jedną z form pokuty.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
3. W naszej parafii wielkopostną praktykę duszpasterską rozpoczyna diakon Marcin. Pochodzi on z parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Witamy serdecznie i życzymy owocnej posługi.

4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które będą przeznaczone na ogrzewanie katedry. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas będzie zbierał do puszek ofiary na działalność wolontariatu.
5. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku II odbędzie się w czwartek o 18.00 w salce na plebanii.
6. Komunikat biskupa elbląskiego + Jacka Jezierskiego: Od prawie dwóch lat trwają działania wojenne w Ukrainie, spowodowane agresją Rosji. Z 6,5 mln uchodźców wojennych Polska przyjęła około miliona. Poszkodowani wojną nadal potrzebują pomocy.
Dlatego solidarnie z innymi diecezjami w Polsce proszę wiernych diecezji elbląskiej o materialne wsparcie ofiar wojny i najsłabszych.
Po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary, które Caritas przekaże na pomoc przede wszystkim osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Proszę o ofiarność, życzliwość wobec osób z Ukrainy oraz modlitwę w intencji pokoju, który uszanuje prawa oraz godność narodu ukraińskiego. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć serca i życzliwość!

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Irena Dowgiałło, l.64, † Maria Mosakowska, l.84, † Zdzisław Graczkowski, l.62, † Cecylia Wąs, l. 95.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Aktualności

Wyjaśnienia do projektu FEnIKS

W roku 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie przygotowała i złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tzw. fiszę projektową projektu

Czytaj dalej
Skip to content