Szukaj
Close this search box.

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 525

Katedra św. Jana Ewangelisty II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 525

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 | Biuletyn parafialny nr 525

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to dzień modlitwy i solidarności z Misyjnym Dziełem Kościoła. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
– w sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00.
– księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę
3. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych, rozpocznie się w katedrze o godz. 12.00. Pamiętajmy o tych, którzy podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
4. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczamy na rzecz parafialnego zespołu Caritas niosącego pomoc najuboższym. Serdecznie dziękujemy za wspieranie tej inicjatywy.
5. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna zapisy na paczki wielkanocne dla parafian potrzebujących wielkanocnego wsparcia. Zapisy są możliwe w poniedziałki i wtorki, od godz. 10.00 do 12.00.
6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocny wystrój katedry można składać do skarbony, która znajduje się przy ambonie, w środkowej części kościoła.
7. Zapraszamy do udziału w spotkaniach chóru parafialnego. Spotkania odbywają się we wtorki i w piątki o godz. 19.00 w budynku parafialnym przy ul. Targowej 7.
8. Rozpoczynamy cykl katechez przedmałżeńskich. Zapraszamy osoby, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 3 marca, o godz. 16.00, w sali parafialnej przy ul. Targowej 7.
9. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie po wieczornej Mszy świętej 10 marca. Zapraszamy.
10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Mieczysław Fortuna, l.69, † Stanisław Lachowicz, l.74, † Erika Badura, l.84, † Michał Soldat, l. 35.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Aktualności

Wyjaśnienia do projektu FEnIKS

W roku 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie przygotowała i złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tzw. fiszę projektową projektu

Czytaj dalej
Skip to content