Szukaj
Close this search box.

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

Katedra św. Jana Ewangelisty XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy uczniów klas I na poświęcenie tornistrów w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Członkowie parafialnej grupy Caritas przygotowali z tej okazji upominki z przyborami szkolnymi i okolicznościowe dyplomy, które zostaną rozdane po Mszy świętej.
2. Po każdej Mszy świętej uczestnicy elbląskiej grupy pielgrzymkowej Pomezania będą kwestować przed katedrą. Zebrane ofiary będą przeznaczone na spłatę kosztów organizacyjnych tegorocznej pielgrzymki.
3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zachęcamy od wspólnej modlitwy w intencji powołań: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Msza święta o godz. 18.00
5. W piątek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane też świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
6. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu. Prosimy o jak najszybsze dopełnienie formalności związanych z wyjazdem.
7. W sobotę, 9 września 14 rocznica śmierci bpa Andrzeja Śliwińskiego, pierwszego biskupa diecezji elbląskiej.
8. W przyszłym tygodniu, w niedzielę, ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
9. Osoby zainteresowane pracą na stanowisku organisty proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
10. Zapraszamy do udziału w warsztatach muzyki liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w dn. 23-24 września. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z ks. Krzysztofem
11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Stefania Jancz l. 86; †;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content