Szukaj
Close this search box.

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

Katedra św. Jana Ewangelisty XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

1. W tę niedzielę przypada 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
2. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
3. Zachęcamy do udziału w warsztatach muzyki liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w dn. 23-24 września. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z ks. Krzysztofem
4. Osoby zainteresowane pracą na stanowisku organisty proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. W tym miesiącu trwają przesłuchania zgłoszonych osób
5. Poszukujemy osoby uzdolnionej muzycznie, która poprowadzi scholę dziecięcą. Prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.
6. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii można zgłaszać osoby chore, które chciałyby przyjmować Komunię świętą w domu.
7. Ofiary zbierane w tę niedzielę na tacę zostaną przeznaczone na spłatę ostatniej raty za ogrzewanie katedry w minionym sezonie grzewczym. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. W następna niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci, które przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej w maju 2024 r. otrzymają poświęcone modlitewniki. Przygotowanie rozpoczyna 71 dzieci. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
9. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, będzie można złożyć ofiarę na działalność duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii.
10. Po wakacjach wznowiliśmy wdawanie papierowej wersji Biuletynu parafialnego. Jego historia zawiera już ponad 500 numerów. Osoby, które chciałyby pomóc w tworzeniu treści do Biuletynu, proszone są o kontakt z ks. Andrzejem
11. Dyskusyjny Klub Filmowy Powiększenie zaprasza na projekcję filmu o błogosławionym Carlo Acutisie pt. Niebo nie może czekać. Pokaz filmu w poniedziałek, 18 września o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł.
12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Elżbieta Laskowska l. 84; † Henryk Flont l.91,
† Grażyna Teresa Marks l. 70;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content